Левски не се затрудни срещу Рилски

Източник: Веселин Михайлов 23/01/2020 23:15
Левски не се затрудни срещу Рилски basketball.bg

Левски Лукойл се върна към победите в НБЛ. Вицешампионите изнесоха лекция на Рилски спортист след категоричното 83-50 в мач от 17-ия кръг. В зала „Универсиада“ четата на Константин Папазов наложи тотален контрол още във встъпителната четвърт и оттам връщане нямаше. Участие за столичани не взе Джайл Смит, докато за самоковци не игра Екзейвиър Джонсън. „Сините“ запазиха второто място във временното класиране с 15 успеха и 2 загуби, а селекцията на Людмил Хаджисотиров заема третата позиция с баланс от 12 победи и 5 поражения. На 1 февруари Левски ще бъде гост на Академик Бултекс 99, докато Рилски ще домакинства на Ямбол.

Домакините наложиха волята си още в дебютните минути и започнаха да трупат двуцифрена разлика чрез Христо Захариев, Раян Райт и Йордан Минчев. До края на частта гостите не успяха да се отърсят от шока и това позволи на столичани да вземат актив от 15 точки.

„Сините“ продължиха да доминират през цялата втора четвърт, а авансът не спря да расте. В лагера на самоковци цареше пълен хаос и на голямата почивка вицешампионите поведоха с 42-23.

При подновяването на играта столичани не допуснаха срив и до финалната сирена направиха победата си още по-изразителна.

Данило Тасич даде тон на столичани с 16 точки и 9 борби. По 10 нанизаха Раян Райт, Йордан Минчев и Борислав Младенов, който остави на сметката си и 8 борби.

За „скиорите“ Кристофър Уокър се отчете с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби.