Берое подчини Академик Бултекс 99 при дебюта на Станимир Маринов

Източник: Веселин Михайлов 23/01/2020 22:36
Берое подчини Академик Бултекс 99 при дебюта на Станимир Маринов basketball.bg

Берое Стара Загора се върнаха на победния път в НБЛ. В зала „Общинска“ селекцията на Любомир Минчев се наложи над Академик Бутекс 99 с 94-75 в среща от 17-ия кръг. Старозагорци овладяха инициативата през втората част и по този начин убиха интригата. Официален дебют с екипа на „зелено-белите“ направи Станимир Маринов, който се завърна в игра след контузия в гърба. Заралии се намират на четвъртата позиция в подреждането с 12 успеха и 5 поражения, а пловдивчани са пети със 7 победи и 10 загуби. На 1 февруари Берое ще бъде гост на Черно море Тича, докато баскетболистите на Асен Николов ще приемат Левски Лукойл.

Точни стрелби зад арката на Седрик Боуен, Васил Бачев и Шакир Смит осигуриха на гостите крехка преднина в началото на мача. Последва събуждане за старозагорци след силни изяви на Иван Лилов, Остин Прайс и Серадиан Рейнс, за да се оттеглят с 4 точки в края на първата четвърт.

Домакините не намалиха оборотите през следващия период и активът им започна да нараства с бързи темпове, а към своите съотборници се присъедини и Станимир Маринов, които бе под пара. До края на полувремето проблясъците в играта на пловдивчани не дадоха желания ефект и това позволи на техните съперници да поведат с 57-34.

След прекъсването „зелено-белите“ бяха пълни господари на паркета и доиграха спокойно срещата.

Остин Прайс и Станимир Маринов реализираха по 16 точки за победителите, като първият овладя и 7 борби. При дебюта си българският национал остави на сметката си още 2 овладени под двата ринга топки, 3 асистенции, 1 открадната топка и 4 точни шута отвъд дъгата. Седариан Рейнс наниза 15, Иван Лилов отбеляза 11 пункта.

За „студентите“ Васил Бачев отговори със 17 точки, Шакир Смит се отчете с 16 и 4 тройки, Обрад Томич наниза 12.