Една част стигна на Балкан в Ямбол (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 23/01/2020 22:05
Една част стигна на Балкан в Ямбол (ВИДЕО) basketball.bg

Балкан Ботевград ликува за 11-ти пореден и общо 16-ти път в НБЛ. Шампионите се наложиха над Ямбол с 85-74 в мач от 17-ия кръг. В зала „Диана“ четата на Йовица Арсич нанесе своя удар през последната десетка, спечелена с 27-15. „Зелените“ продължават да заемат първото място във временното класиране, като имат на сметката си и 1 загуба, а играчите на Тони Дечев са последни с едва 2 успеха и 15 поражения. На 1 февруари Балкан ще бъде домакин на Спартак Плевен, докато ямболии ще гостува на Рилски спортист.

Гонитбата в резултата излезе на преден план в началните минути. Постепенно гостите развалиха статуквото с помощта на Марко Радонич, Крис Минков и Дейшон Найт, но Дарин Иванов се развихри и позволи на домакините да дръпнат с точка в края на първата част.

Ямболии продължиха да играят ролята на лидери през цялата следваща четвърт, а Евгени Василев и Стоян Петков поеха диригентската палка, правейки аванса на тима си двуцифрен. В този момент Радонич напомни за себе си и доближи ботевградчани до 36-42 на полувремето.

При подновяването на играта смяната на водачеството бе на дневен ред, като нито един от двата тима не успя да вземе надмощие. В заключителните секунди на периода обаче Румен Василев даде на „жълто-черните“ точка преднина.

Ситуацията на паркета се запази напълно идентична и в началото на финалната десетка.  В този момент шампионите увеличиха оборотите и сътвориха серия от 21-7, дело на Димитър Димитров, Найт и Радонич, за да сложат точка на спора.

Марко Радонич поведе колоната на реализаторите за „зелените“ с 23 точки, включително и 4 успешни изстрела зад арката. Крис Минков се отчете със 17, Дейшон Найт регистрира 13 и 7 борби. Михайло Секулович се прибра в съблекалнята с 11 и 8 овладени под двата ринга топки, Димитър Димитров отбеляза 10.

Дарин Иванов финишира с 16 и 4 тройки за ямболии, Стоян Пеков реализира 14. Евгени Иванов наниза с 11, Евгени Василев вкара 10.