Черноморец повали Черно море след страхотна драма (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 23/01/2020 20:01
Черноморец повали Черно море след страхотна драма (ВИДЕО) basketball.bg

Черноморец Бургас изкова втора поредна и общо четвърта победа в НБЛ. Селекцията на Йордан Колев излъга Черно море Тича със 107-104 след продължение в мач от 17-ия кръг, изигран в зала „Бойчо Брънзов. Срещата премина през множество обрати, особено през второто полувреме, но в допълнителните пет минути бургазлии измъкнаха триумфа. „Акулите“ вече са осми и имат на сметката си и 13 загуби, а баскетболистите на Галин Стоянов са шести с баланс от 7 успеха и 10 поражения. На 1 февруари Черноморец ще гостува на Академик София, докато Черно море ще приеме Берое Стара Загора.

Стабилни изяви под коша на Симеон Илиев и Николай Георгиев осигуриха известно предимство на гостите още в началото. Бургазлии не останаха длъжни и докараха нещата до равенство чрез Джамал Кинг и Блйек Рейнълдс, но във финалните акорди на частта тройка на Пламен Алексиев осигури на техните съперници актив от 3 точки.

Дуото Илиев и Георгиев тормозеше защитата на домакините през цялата втора десетка, което позволи на „моряците“ да бъдат в ролята на лидери. Рейнълдс и Кинг вдъхновиха редиците на „акулите“, но варненци не отстъпиха лидерство и на полувремето светлинното табло светеше при 41-38.

След подновяването на играта интригата се заплете още повече, а равенството и смяната на водачеството често присъстваха на таблото. В последните минути на третия период обаче Божидар Аврамов и Джеймс Гавин изстреляха гостите с точка.

Паритетът бе на дневен ред и в началото на финалната четвърт. Впоследствие силни изяви на Аврамов, Георгиев и Гавин дадоха известно спокойствие на отбора от Варна.

Бургазлии за пореден път се докопаха до равния резултат чрез Джейлън Фишър и Рейнълдс. В следващите минути драмата стана пълна. При оставащи 18 секунди Кинг до края Кинг пропусна да порази целта, а същото стори и Коча Йовович, след което мачът отиде в продължение.

В допълнителното време Миленко Велкович и Кинг осигуриха известно спокойствие на „акулите“, въпреки че Йовович правеше всичко по силите си да донесе обрат на техните съперници. Илиев стопи изоставането на „моряците“ само до точка, но Симеон Русинов не сгреши от наказателната линия, а след това Аврамов и Гавин пропуснаха зад дъгата, с което мачът свърши.

Блейк Рейнълдс изригна за победителите с 32 точки, включително и 4/4 отвъд дъгата. Джамал Кинг го последва с 29, 9 борби и 9 асистенции, към които прибави и 4 тройки. Миленко Велкович (8 овладени под двата ринга топки) и Робърт Георгиев реализираха по 13, Джейлън Фишър приключи с 10 пункта.

Джеймс Гавин поведе колоната на реализаторите за варненци с 25 точки, които допълни със 7 асистенции и 4 точни изстрела зад арката. Николай Геогиев финишира с 23, Симеон Илиев завърши с 20, Божидар Аврамов остана с 14, като тримата добавиха и по 7 борби.