Бост и Монако сгрешиха в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 22/01/2020 20:57
Бост и Монако сгрешиха в Еврокъп (ВИДЕО) eurocupbasketball.com

Дий Бост и Монако претърпяха втора загуба във втората фаза на Еврокъп. Американецът с български паспорт и неговите съотборници отстъпиха драматично при визитата си на Ритас Вилнюс със 75-80 в мач от третия кръг в група G. Баскетболистите на Саша Обрадович имат в актива си и 1 победа, като до този момент заемат третото място във временното класиране в своя поток. Следващата среща за французите във втория по сила турнир на Стария континент е на 29 януари, когато ще бъдат домакини на Ритас.

Двата тима си размениха по една четвърт и на голямата почивка домакините излязоха напред при 33-31. След паузата гонитбата продължи с пълна сила, но в последните минути литовците се откъснаха напред и стигнаха до победата.

Бост бе сред титулярите и се задържа в игра 28 минути, за които завърши с 5 точки, 2 борби, 2 аситенции и 1 открадната топка. При стрелбата си гардът бе 1/2 от средно разстояние и 1/6 отвъд дъгата.

Джей Джей О‘Браян стана най-резултатен с 23 точки, Норис Коул се прибра в съблекалнята с 21.

За победителите Терел Холоуей реализира 13 точки, Пако Круз добави 12, по 11 нанизаха Арнас Буткевичус и Дейвидас Сирвудис.