Милен Костов и Адриа Бари си върнаха победния ход в Италия

Източник: Веселин Михайлов 03/12/2019 00:48

Милен Костов и Адриа Бари се върнаха на победния път в Италианската Серия Ц. Пред своя публика българинът и неговите съотборници отнесоха Таранто със 108-88 в мач от деветия кръг. Така Адриа се изкачи на седмото място във временното класиране, като има на сметката си 4 победи и 5 загуби. Следващата среща за Костов и компания е на 7 декември, когато ще бъдат гости на Диамонд Фоджа от 18 часа и 30 минути.

Гардът страдаше от разтежение в задния бедрен мускул и участието му в мача бе под сериозен въпрос, но въпреки това се появи в игра. Бившият баскетболист на Ямбол и Черноморец Бургас влезе от пейката и помогна на тима си за убедителния триумф. Костов остави срещу името си 9 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 14 минути в игра. При стрелбата си той бе 3/3 от средно разстояние и 1/4 отвъд дъгата.