Иван Алипиев сред най-добрите при победа на Лойола

Източник: Веселин Михайлов 02/12/2019 02:22
Иван Алипиев сред най-добрите при победа на Лойола lmulions.com

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт се върнаха към победите в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници надвиха Южния университет на Юта с 61-51 в мач, изигран в "Герстен Павилион", Лос Анжелис. Играчите на Майк Дънлап вече разполагат с баланс от 3 успеха и 4 загуби. Следващата среща за Алипиев и компания е на 4 декември (сряда), когато ще бъдат гости на университета Колорадо.

„Лъвовете“ овладяха инициативата през първото полувреме и на голямата почивка се оттеглиха с 4 точки преднина. След паузата домакините не изпуснаха водачеството и това бе всичко.

Алипиев за пореден път бе сред титулярите и се представи на добро ниво. Гардът се отчете с 9 точки, 2 борби и 1 открадната топка за 27 минути в игра. При стрелбата си бившият младежки национал бе 3/8 от средно разстояние и 1/5 зад арката.

От неговите съотборници Дорч Паркър се отличи със 17 точки.