Бост върна Монако към победите в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/11/2019 00:05
Бост върна Монако към победите в Еврокъп (ВИДЕО) eurocupbasketball.com

Дий Бост и Монако прекъснаха лошата си серия от две поредни загуби в Еврокъп. Пред собствена публика американецът с български паспорт и неговите колеги отнесоха Прометеас с 80-59 в мач от седмия кръг в група А. Така играчите на Саша Обрадович могат да се похвалят с 4 победи и 3 поражения, което им отрежда четвърта позиция във временното класиране в потока. Следващата среща на „монегаските“ в турнира ще бъде на 20 ноември, когато ще приемат Макаби Ришон Лецион.

Домакините установиха контрол върху събитията на паркета още през първата четвърт и в нейния край имаха преднина от 27 точки. След това французите продължиха да доминират и до края на мача направиха победата си още по-изразителна.

Бост за пореден път бе сред титулярите и имаше основна роля за убедителния триумф, превръщайки се в топреализатор. Гардът остави срещу името си 16 точки, 8 борби и 4 асистенции за 27 минути престой на паркета. При стрелбата си българският национал бе 2/4 от средно разстояние, 1/4 от далечна дистанция и 9/9 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Антъни Клемънс наниза 15 точки, Пол Лакомб финишира с 14. Норис Коул се отчете с 11 и 6 асистенции при дебюта си с екипа на „монегаските“.

За гърците Димитрис Аграванис приключи с 12 точки, Леонидас Каселакис остана с 10.