Клуж отказа Сьодертеле в потока на Балкан (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/11/2019 22:21
Клуж отказа Сьодертеле в потока на Балкан (ВИДЕО) fiba.basketball

Клуж Напока се върна към победите във ФИБА Къп. Пред собствените си фенове играчите на Михай Силвашан отказаха Сьодертеле Кингс с 85-74 в мач от четвъртия кръг в група G. Румънците заемат втората позиция в потока, като могат да се похвалят с 3 победи и 1 загуба, колкото има и лидерът Енисей Красноярск. Трето-четвърто място делят Балкан Ботевград и Сьодереле, които са с баланс от по 1 успех и 3 поражения. На 20 ноември четата на Йовица Арсич ще бъде домакин на Клуж. В същия ден баскетболистите на Лудвиг Дейернес ще приемат Енисей.

Домакините имаха точка аванс в края на първата четвърт, а във втората не отстъпиха лидерството и на полувремето водеха с 40-35. След прекъсването румънците продължиха да бъдат в ролята на лидери и това се оказа достатъчно да стигнат до триумфа.

Дарко Планинич поведе колоната на реализаторите за тима от северната ни съседка с 18 точки, Карло Жганец регистрира 15 и 9 борби, Патрик Ричард отбеляза 14.

За шведите над всички бе Антон Гадефорш с 21 точки, Чарлс Калисан добави 15, Мартин Палмблад финишира с 11.