Днипро завърза групата на Левски (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/11/2019 21:29
Днипро завърза групата на Левски (ВИДЕО) fiba.basketball

Днипро сложи край на негативната си серия от три поредни поражения във ФИБА Къп, записвайки първи успех. Пред своя публика баскетболистите на Денис Журавльов оцеляха срещу Киев със 79-76 в среща от четвъртия кръг в група F, където се намира и Левски Лукойл. Тимът от Днепър остана на последното място в потока, но въпреки това съхрани шансове за следващата фаза, а отборът от украинската столица запази втората си позиция с баланс от 2 успеха и 2 поражения. На 20 ноември играчите на Айнарс Багацкис ще приемат четата на Константин Папазов, докато Днипро ще домакинства на Цмоки Минск.

Първата четвърт премина под знака на равенството и в нейния край на светлинното табло бе изписано 20-20. Във втората гостите показаха малко по-стабилна игра и на голямата почивка поведоха с 6 точки. При подновяването на играта гонитбата продължи с пълна сила, но във финалните акорди на срещата домакините измъкнаха успеха.

Максим Закурдаев стана най-резултатен за победителите с 13 точки, 12 добави Максим Корниенко, по 11 имат Исуф Санон и Станислав Тимофеенко.

За гостите Кейси Шепърд реализира 17 точки, Богдан Близнкюк се отчете с 16, Максим Пустозвонов регистрира 10.