Вдъхновен Левски нокаутира шампиона на Беларус (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/11/2019 20:48
Вдъхновен Левски нокаутира шампиона на Беларус (ВИДЕО) fiba.basketball

Левски Лукойл съхрани надежди за следващия етап във ФИБА Къп, след като изкова втора поредна победа. Вицешампионите надвиха Цмоки Минск със 75-64 в мач от четвъртия кръг в група F. В зала „Универсиада“ селекцията на Константин Папазов взе нещата в свои ръце в началото на втората четвърт и до края не отстъпи инициативата, за да нанесе първо първа загуба на участника във ВТБ Лигата. Срещата не довърши Чавдар Костов, който получи контузия във втората част. Така „сините“ останаха на третото място в потока с актив от 2 успеха и 2 поражения, а играчите на Ростислав Вергун са лидери с баланс от 3 победи и 1 загуба. На 20 ноември Левски ще гостува на Киев, докато Цмоки ще бъде гост на Днипро.

Вицешампионите стартираха агресивно в защита и постепенно взеха добър аванс чрез Йордан Минчев, Куан Чийтъм и Райън Райт. Доминъс Бърнет и Александър Гаврилович дадоха тон на гостите, но Чавдар Костов се намеси и позволи на домакините да дръпнат с 4 точки в края на първия период.

„Сините“ не намалиха оборотите през втората десетка и започнаха да трупат двуцифрена преднина, а допълнителен живот им бе вдъхнат от Брандън Йънг. До края на полувремето българите продължиха с доброто си представяне в дефанзивен план и на голямата почивка светлинното табло светеше при 38-28 в тяхна полза.

Ролите на паркета се размениха след паузата, когато беларусите редуцираха изоставането си до точка с помощта на Бранко Миркович, Максим Салаш и Гаврилович. Българите се стегнаха и отговориха с 11 безответни точки, дело на Асен Великов, Венцислав Петков и Минчев, за да се изстрелят с 12 напред преди финалната част. В заключителната четвърт вицешампионите не отстъпиха водачеството си и удържаха важния триумф.

За победителите по 14 точки реализираха Брендън Йънг и Куан Чийтъм, който остави срещу името си 7 борби и 6 асистенции. Венцислав Петков допринесе за победата с 12, Йордан Минчев блесна с 11 и 9 овладени под двата ринга топки.

Александър Гаврилович отговори за беларусите с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби. Барнко Миркович добави 14 и 4 тройки, Доминес Бърнет наниза 11 пункта.