Аврамов и Питещ отново не успяха в Румъния

Източник: Веселин Михайлов 08/11/2019 20:46

Божидар Аврамов и Питещ записаха четвърта поредна загуба в първенството на Румъния. Българинът и неговите колеги загубиха при гостуването си на Стяуа Букурещ с 81-94 в мач от петия кръг. Селекцията на Флорин Нини вече има баланс от 1 победа и 4 загуби в шампионата на северната ни съседка. На 16 ноември Аврамов и компания ще бъдат домакини на Сибиу.

Домакините овладяха инициативата още през първото полувреме и на голямата почивка светлинното табло светеше при 46-31. След почивката гостите опитаха да се върнат в мача, но техните съперници не позволиха обрат.

Аврамов влезе от пейката и се задържа в игра 24 минути, за които остави срещу името си 2 точки, 3 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка. При стрелбата си гардът бе 1/4 от средна и 0/2 зад дъгата.

За „бяло-виолетовите“ Девин Сърси записа 20 точки и 13 борби, Данило Тасич прибави 13 и 11 овладени под двата ринга топки. Горан Гайович се отчете с 11 пункта.

За победителите Кийт Клентън блесна с чудовищен дабъл-дабъл от 25 точки и 17 борби.