Рилски отказа Академик Бултекс 99 за две поред (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 08/11/2019 20:05
Рилски отказа Академик Бултекс 99 за две поред (ВИДЕО) basketball.bg

Рилски спортист регистрира втора поредна и общо пета победа в НБЛ. Селекцията на Людмил Хаджисотиров надви Академик Бултекс 99 с 91-68 в мач от шестия кръг, изигран в „Арена Самоков“. Рилецо бе в ролята на лидер през повечето време от срещата, но успя да убие интригата едва във финалната четвърт, спечелена с 23-9. Извън състава на „скиорите“ бе Йордан Бозов, докато в групата на пловдивчани не попаднаха Алекс Лонг и Василие Кнежевич. Самоковци имат на сметката си и 1 загуба, а играчите на Асен Николов са с актив от 2 успеха и 4 поражения. На 16 ноември Рилски ще гостува на Берое в Стара Загора, два дни по-рано „студентите“ ще домакинстват на Черно море Тича.

Нито един от двата тима не успя да наложи волята си в началните минути на срещата. Впоследствие точни стрелби зад дъгата на Мартин Сотиров и Васил Бачев изведоха гостите с точка в края на първия период.

Никаква промяна на настъпи и в началото на следващата десетка. Постепенно Игор Кесар се развихри, а към него се присъединиха Брендън Браун и Евгени Хаджирусев, които позволиха на домакините да се изстрелят при 43-37 на голямата почивка.

След прекъсването самоковци продължиха да бъдат в позицията на лидер, като Браун и Кесър отново напомниха за себе си, а добри включвания имаха още Тихомир Желев и Екзейвиър Джонсън. В този момент Шакир Смит и Сотиров вдъхнаха живот в редиците на пловдивчани, но Браун осигури на „скиорите“ 9 точки преднина преди последната част. Във финалната четвърт Рилецо завиши оборотите чрез Милен Дудев, Браун и Хаджирусев, които дадоха на тима си двуцифрен аванс и оттам връщане нямаше.

Игор Кесар се отличи за победителите с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби, Брендън Браун завърши със 17 и 9 асистенции. Евгени Хаджидусев блесна с 14, Златин Георгиев има 10, Екзейвиър Джонсън се прибра в съблекалнята с 11 и 11 овладени под двата ринга топки.

За пловдивчани Васил Бачев приключи с 21 точки и 9 борби, Шакир Смит добави 17 и 6 овладени под двата коша топки.