Две поред за Бост и Монако в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 09/10/2019 21:49
Две поред за Бост и Монако в Еврокъп (ВИДЕО) eurocupbasketball.com

Дий Бост и Монако изковаха втора поредна победа в Еврокъп. Американецът с български паспорт и неговите съотборници оцеляха при визитата си на Прометеас Патра със 77-74 в мач от втория кръг на група А. По този начин баскетболистите на Саша Обрадович заемат първото място във временното класиране в своя поток. На 16 октомври „монегаските“ ще гостуват на Макаби Ришон Лецион.

Гостите успяха да се изстрелят с 8 точки напред към края на първата четвърт, а във втората увеличиха оборотите и натрупаха двуцифрен актив, за да поведат на голямата почивка при 42-32. След прекъсването гърците стопиха част от изоставането си, но „монегаските“ не отстъпиха инициативата и преди последния период имаха 8 пункта аванс. В заключителната десетка французите продължиха да бъдат в ролята на лидери и удържаха драматичната победа.

Бост попадна в стартовата петица и престоя на паркета 34 минути, за които регистрира 9 точки, 2 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка. При стрелбата си гардът бе 0/5 от средна дистанция, 0/4 отвъд дъгата и 9/10 от линията за изпълнение на наказателни удари.

За победителите Дилан Енис отбеляза 19 точки, 16 добави Ерик Бъкнър, включително и 8/8 от средно разстояние. Антъни Клеманс се разписа с 13.

Октейвиъс Елис наниза 17 точки, Димитрис Аграванис реализира 14, Олександър Липови вкара 10.