Балкан отново триумфира на турнира в памет на Георги Христов

Източник: Веселин Михайлов 10/09/2019 21:57
Балкан отново триумфира на турнира в памет на Георги Христов balkan-basket.com

Балкан Ботевград триумфира на приятелския турнир „Георги Христов“ за трета поредна година. Шампионите изковаха драматична победа срещу Рилски спортист с 86-84 в мача за трофея, изигран в „Арена Ботевград“. Така играчите на Йовица Арсич защитиха титлата си за втори пореден път.  Третото място остана за Берое Стара Загора, който по-рано надигра Охрид с 88-84.

Всички участници в турнира бяха наградени с Купи от сина на  Георги Христов - Христо Христов.

Последната проверка за ботевградчани ще бъде на 12 септември (четвъртък), когато ще гостуват на Спартак Плевен. За селекцията на Людмил Хаджисотиров предстоят две контроли срещу Охрид, които ще бъдат на 14 и 15 септември в Северна Македония.

Двата тима си размениха по една четвърт, а на полувремето на светлинното табло бе изписано 48-46. Никаква промяна не настъпи и при подновяването на играта, но във финалните акорди на мача „зелените“ измъкнаха драматичния успех след два успешни наказателни удара на Димитър Димитров.

Димитър Димитров бе над всички за победителите с 18 точки, 17 реализира Джордан Калахан. Михайло Секулович записа 12, с 10 и 6 борби приключи Марко Паич.

За самоковци Златин Георгиев финишира с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, Екзейвиър Джонсън добави 18 и 9 овладени под двата ринга топки. Брендън Браун завърши със 17Йонас Зохоре добави 11, Йордан Бозов вкара 10 пункта.

Контузия за "скиорите" получи Игор Кесар, който си счупи носа и не доигра мача.