Кадетите финишираха на второ място в своята група на Евробаскет (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/08/2019 16:43
Кадетите финишираха на второ място в своята група на Евробаскет (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за момчета до 16 години претърпя първо поражение на Евробаскет 2019 в Подгорица, Черна гора, Дивизя Б.Баскетболистите на Даниел Клечков отстъпиха драматично от състава на Полша със 74-80 в петия си мач от група А. В Спортен и културен център УЧГ двата тима изиграха оспорвана среща, но силни последни минути наклониха везните в полза на поляците. Така българите приключиха груповата фаза на второ място с актив от 4 победи и 1 загуба. По този начин на четвъртфиналите кадетите ни ще срещнат тима на Холандия, който финишира на първа позиция в група B.

В началото на мача поляците поддържаха минимална преднина с точни стрелби на Пшемислав Падух, Йереми Сохан и Виктор Каня. Постепенно символичните домакини си стъпиха на краката чрез Михаил Комбаков и Иван Борисов, стопявайки изоставането си до 3 точки в края дебютната десетка.

Интригата остана на дневен ред през цялата втора десетка, като нито един от двата тима не успя да вземе сериозно надмощие. В заключителните секунди на полувремето обаче тройка на Александер Вишневски оформи 43-42 в полза на символичните гости.

Ситуацията на паркета се запази идентична и при подновяването на играта. След това сценарият от края на втората част се повтори и във финалните акорди на третата, когато кош на Вишневски изстреля „Дружина полска“ с точка напред.

Драмата бе пълна и в заключителната четвърт. При по-малко от 4 минути до финалната сирена силни изяви на Константин Костаинов дадоха крехка преднина на „лъвовете“. В този момент Хуберт Лалак и Сохан взеха дадоха криле на поляците, които взеха минимален аванс и до финалната сирена удържаха победата.

Любомир Керемедчиев отново бе на висота за българите и реализира 15 точки, включително и 4 коша отвъд дъгата. Михаил Комбаков се отличи с 1413 добави Иван БорисовКонстантин Костадинов остави срещу името си 12 и 7 борби.

За победителите Йереми Сохан изригна с 28 точки и 12 овладени под двата ринга топки, 18 и 9 борби добави Александер Вишневски. По 12 пункта нанизаха Хуберт Лалак и Войчех Шембига.