Стабилен Костов не спаси кожата на Работнички във втория мач за титлата

Източник: Веселин Михайлов 11/06/2019 23:03
Стабилен Костов не спаси кожата на Работнички във втория мач за титлата basketball.mk

Чавдар Костов и Работнички се отдалечиха от втора поредна титла в шампионата на Македония. Българинът и неговите съотборници отстъпиха на МЗТ Скопие с 60-69 във втория мач от финалите, изигран в зала "Борис Трайковски". Играчите на Марин Докузовски вече изостават с 0-2 победи в серията и се нуждаят от 3 поредни успеха, за да станат отново шампиони в първенството на западната ни съседка. Третата среща ще бъде на 13 юни (четвъртък), когато Костов и компания ще бъдат гости.

Домакините бяха в ролята на лидери през първите три части и не позволиха на своите съперници да си помислят за обрат. В заключителната четвърт обаче гостите показаха съвсем друго лице и обърнаха развоя на събитията, за да сложат точка на спора.

Костов попадна в стартовата петица и за пореден път се превърна в топреализатор. Българският национал остави срещу името си 19 точки, 6 борби и 5 асистенции за 40 минути престой на паркета. При стрелбата си гардът бе 4/7 от средно разстояние, 3/7 от тройката и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

За настоящите шампиони Виктор Ефремовски и Стефан Младенович добавиха по 10 точки.

Дамян Стояновски регистрира дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби за победителите, Лестър Медфорд и Иве Иванов вкараха по 10