Супер Костов изведе Работнички до нова победа

Източник: Веселин Михайлов 15/05/2019 20:21
Супер Костов изведе Работнички до нова победа sport1.mk

Чавдар Костов и Работнички Скопие изковаха трета поредна победа в шампионата на Македония. Българинът и неговите съотборници отнесоха тима на Гостивар с 99-70 в среща от осмия кръг в Топ 6, изиграна без публика в зала "Куманово". Играчите на Марин Докузвоски вече имат баланс от 23 успеха и 5 загуби, което продължава да ги поставя на втората позиция във временното класиране в първенството на западната ни съседка. На 18 май действащите шампиони ще гостуват на Блокотехна.

Домакините овладяха инициативата в началото на мача и в края на първата четвърт преднината им стигна до 9 точки. След това столичани продължиха да доминират и до финалната сирена направиха успеха си още по-категорична.

Костов попадна в стартовата петица и бе над всички за победителите. Българският национал се прибра в съблекалнята с 28 точки, 5 борби, 2 асистенции и 4 откраднати топки за 37 минути престой на паркета. При стрелбата си гардът бе 9/11 от средно разстояние, 2/6 зад дъгата и 4/4 от наказателната линия.

От неговите съотборници Героги Чековски записа 20 точки, Бобан Стайч добави 16, с 10 се отчете Димитър Караджовски

За гостите Танксли Ефианай и Диме Тасовски нанизаха по 12 точки.