17 снаряда дадоха тон на Голдън Стейт срещу Портланд (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 15/05/2019 09:40

Голдън Стейт Уориърс изкова трета поредна победа в плейофите на НБА. Настоящите шампиони се наложиха над Портланд Трейл Блейзърс със 116-94 в първата среща от финалите на Източната конференция, изиграна в "Оракъл Арена". В групата на "воините" не бе Кевин Дюрант, който продължава да лекува контузия и все още не е ясно кога ще се завърне в игра. Уориърс отбелязаха 17 тройки срещу само 7 за тима от щата Орегон, което се оказа ключово за първия им триумф. Така селекцията на Стив Кър поведе с 1-0 успеха в серията. Вторият мач ще бъде на 17 май отново в Оукланд.

Домакините поддържаха минимален аванс през цялото първо полувреме и на голямата почивка се изстреляха при 54-45. Разликата в тяхна полза започна да нараства с бързи темпове след паузата с помощта на Стеф Къри и Клей Томпсън.

В този момент "пионерите" си стъпиха на краката чрез Деймиън Лилард, Си Джей Маккълъм, Родни Худ и Морис Харклес, които редуцираха пасива на тима си до 6 точки преди последната четвърт. Във финалната част обаче Томпсън и Къри напомниха на себе си и върнаха спокойствието в редиците на "воините", а оттам връщане нямаше.

Стеф Къри затвърди страхотната си форма за победителите със своите 36 точки, 6 борби и 7 асистенции, към които прибави и 9 коша отвъд дъгата. Клей Томпсън го последва с 26, Дреймонд Грийн се отчете с дабъл-дабъл от 12 и 10 овладени топки.

За гостите Деймиън Лилард поведе колоната на реализаторите с 19 точки, по 17 нанизаха Морис Харклес, Си Джей Маккълъм и Родни Худ.