Монако се изкачи на второ място във Франция, Бост отново не разочарова

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2019 00:40

Дий Бост и Монако триумфираха за десети пореден път в Лига Про А. Американецът с български паспорт и неговите колеги наказаха при гостуването си тима на Дижон с 84-81 в мач от 27-ия кръг. Баскетболистите на Саша Обрадович се изкачиха до втората позиция във временното класиране в шампионата на Франция, като вече имат баланс от 18 победи и 9 загуби. На 20 април Бост и компания ще приемат Елан Шалон.

Домакините овладяха инициативата през първото полувреме, след което си осигуриха 7 точки. Ситуацията на паркета се запази идентична и при подновяването на играта, но гостите си стъпиха на краката и обърнаха развоя на събитията в последната четвърт, за да подпечатат десетия си пореден успех.

Бост бе сред титулярите и за пореден път се представи на висота. Гардът остави срещу името си 14 точки, 3 борби и 4 асистенции за 28 минути престой на паркета. При стрелбата си американецът бе 4/8 от далечно разстояние и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Якуба Уатара се отличи с 21 точки от неговите съотборници, Пол Лакомб добави 12, по 11 имат Ерик Бъкнър и Лазарик Джоунс.

За домакините Дейвид Холстън се отчете с 21 точки и 6 тройки.