Грешна стъпка за Минчев и Истанбул в Турция

Източник: Веселин Михайлов 14/04/2019 23:43

Йордан Минчев и Истанбул инкасираха трета поредна загуба в шампионата на Турция. Пред своя публика българинът и неговите съотборници допуснаха поражение от Тюрк Телеком с 82-89 в среща от 26-ия кръг. Баскетболистите на Хакан Явуз вече имат баланс от 6 победи и 18 загуби, като продължават да заемат 12-та позиция във временното класиране в първенството на южната ни съседка. На 20 април Минчев и компания ще гостуват на Буючекмедже.

Гостите спечелиха първата четвърт с минимална преднина, но домакините се активизираха във втората и на полувремето стопиха изоставането си до 2 точки. Постепенно при подновяването на играта Тюрк Телеком завиши оборотите и взе добър аванс, който не изпусна до края.

Минчев се включи от пейката и се задържа на паркета 12 минути, за които регистрира 5 точки, 3 борби и 2 асистенции. При стрелбата си крилото бе 2/3 от средно разстояние, 0/1 зад дъгата и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

За домакините Брейди Хейслип наниза 18 точки, включително и 4 успешни шута отвъд дъгата. Перис Елис добави 17, Семих Ерден завърши с дабъл-дабъл от 14 и 17 борби. Мехмед Ямур вкара 10.

Владимир Щимац и Кени Гейбриъл се оказаха най-резултатни за победителите с по 15 точки, Силвън Ландсбърг добави 13