Алекс Симеонов на висота в последния си мач за Валур

Източник: Веселин Михайлов 15/03/2019 01:35

Алекс Симеонов и Валур Рейкявик приключиха с победа редовния сезон в шампионата на Исландия. Пред своя публика българинът и неговите съотборници подчиниха тима на Тор Тор с 96-87 в среща от последния 22-ри кръг. Така столичани завършиха на деветото място в крайното класиране с баланс от 8 победи и 14 загуби, като по този начин не успяха да се класират за плейофите.

Домакините наложиха волята си през първото полувреме и на голямата почивка поведоха при 46-37. След паузата те не отстъпиха водачеството и удържаха победата.

Симеонов отново бе сред титулярите и не изневери на добрата си форма. Крилото регистрира 11 точки, 6 борби и 1 асистенция за 27 минути престой на паркета. При стрелбата си бившият баскетболист на Левски Лукойл бе 3/6 от средно разстояние, 1/4 от тройката и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Рагнар Натанаелсон поведе колоната на реализаторите за домакините с 23 точки, към които добави и 11 борби за дабъл-дабъл. Никола Шлицер наниза 21, с 16 и 8 асистенции приключи Доминик Рамбо

За гостите Николас Томсик отбеляза 37 пункта, включително и 6 коша зад дъгата

Симеонов изигра солиден сезон в местното първенство, където се отчете със средно по 17,5 точки, 7.6 борби и 2.0 асистенции за 21 мача с екипа на Валур.