Грешна стъпка за Олимпиакос в Милано, Везенков отново на ниво (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/03/2019 23:32
Грешна стъпка за Олимпиакос в Милано, Везенков отново на ниво (ВИДЕО) fosonline.gr

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха грешна стъпка в Евролигата, след като отстъпиха на Армани Олимпия Милано с 57-66 в среща от 26-ия кръг, изиграна в „Медиоланум Форум“. Баскетболистите на Симоне Пианиджани наложиха волята си след голямата почивка и до края не погледнаха назад. Четата на Дейвид Блат продължава да заема осмата позиция с баланс от 13 победи и 13 загуби, а италианците се намират шестото място с актив от 14 успеха и 12 поражения. На 19 март гърците ще бъдат домакини на Байерн Мюнхен, ден по-късно Олимпия Милано ще гостува на Реал Мадрид.

Домакините установиха контрол върху събитията на паркета и взеха двуцифрен аванс с помощта на Майк Джеймс, Владимир Мицов и Джеймс Нънали. Постепенно гърците се отърсиха от шока чрез Александър Везенков и Никола Милутинов, но точни стрелби на Мицов и Джеймс осигуриха на техните съперници 9 точки преднина в края на встъпителната десетка.

Ниската резултатност преобладаваше през цялата втора част, макар че „червените“ се събудиха и възстановиха интригата със солови акции на Костас Папаниколау и Милутинов. Така след 20 минути светлинното табло светеше при 23-23.

Италианците демонстрираха съвсем друго лице при подновяването на играта, като Мицов и Джеймс отново напомниха за себе си, за да направят аванса на тима си комфортен. В този момент Найджъл Уилям-Гос и Везенков дадоха надежди на гостите за обрат, но тройка със сирената в края на периода за Джеймс изстреля отбора от Милано с 10 точки напред. В заключителната четвърт домакините не изпуснаха инициативата и сложиха точка на спора.

Везенков се включи от пейката и престоя на паркета 16 минути, за които се представи на ниво. Българският национал остави на сметката си 10 точки, 1 борба и 2 откраднати топки. При стрелбата си крилото бе 5/6 от средна дистанция и 0/1 зад дъгата.

От неговите съотборници Никола Милутинов завърши с 13 точки и 9 борби, с 11 и 6 асистенции се отчете Найджъл Уилям-Гос.

За победителите Майк Джеймс изигра мач като по ноти със своите 27 точки, 6 борби и 6 асистенции. Владимир Мицов реализира 13 пункта.