Отличен Маринов не стигна на Каен във Франция

Източник: Веселин Михайлов 12/01/2019 00:54

Павел Маринов и Каен стартираха новата година със загуба в Лига Про Б. Българинът и неговите колеги загубиха на свой терен от състава на Нант с 69-81 в среща от 13-ия кръг. Каен е с баланс от 3 победи и 10 поражения, като дели последната позиция с отбора на Шартър във временното класиране на втора френска дивизия. На 15 януари Маринов и компания ще бъдат гости на Кампер.

Първото полувреме бе равностойно, а на голямата почивка гостите имаха 2 точки аванс. След паузата те направиха преднината си двуцифрена и стигнаха до победата.

Маринов отново бе на ниво, като започна в стартовата петица. Крилото остана на крачка от дабъл-дабъл със своите 14 точки, 2 борби и 8 асистенции за 27 минути на паркета. При стрелбата си българският национал бе 0/1 от средна дистанция, 3/6 зад дъгата и 5/6 от наказателната линия.

Дейвид Рамзиър записа 19 точки от неговите съотборници, Джордан Толбърт добави 13 и 7 борби.

За победителите Джърмейн Маршал и Лорънс Екперигин нанизаха по 16 точки.