Барселона опази крепостта си от Панатинайкос за пет поред (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 11/01/2019 23:55
Барселона опази крепостта си от Панатинайкос за пет поред (ВИДЕО) euroleague.net

Барселона изкова пета поредна и общо 11-та победа в Евролигата. Селекцията на Светлислав Пешич надви тима на Панатинайкос със 79-68 в мач от 18-ия кръг, изигран в „Палау Блауграна“. Каталунците бяха в ролята на лидери през по-голямата част, а във финалните акорди на срещата авансът им достигна до двуцифрени измерения, което се оказа достатъчно да триумфират. Испанците имат на сметката си и 7 загуби, а гърците са с актив от 8 успеха и 10 поражения. На 17 януари испанският отбор ще гостува на Макаби Тел Авив, ден по-късно играчите на Рик Питино ще приемат Жалгирис.

Ниската резултатност преобладаваше през цялата встъпителна четвърт, а равенството бе на дневен ред. Все пак в заключителните секунди силни изяви на Кевин Серафен изведоха на домакините 4 точки.

Подемът на испанците продължи и в началото на втората част чрез Тома Йортел, Пиер Ориола и Серафен. След това Янис Папапетру, Джеймс Джист и Константинос Митоглу поеха диригентската палка и съкратиха до точка изоставането на гостите след 20 минути.

Равностойните минути се запазиха и при подновяването на играта. Постепенно каталунците развалиха статуквото и затвориха периода с помощта на Виктор Клавер, Йортел и Серафен, които фиксираха 56-52 в полза на своя тим.

Водачеството често сменяше своя притежател и в началото на финалната десетка. Така се стигна до последните пет минути, когато точни стрелби зад дъгата на Адам Ханга, Кайл Курич и Йортел осигуриха на домакините двуцифрена преднина и оттам връщане нямаше.

Тома Йортел бе над всички за победителите със своите 23 точки, Кевин Серафен го последва с 14 и 7 борби.

За „детелините“ Янис Папапетру се отличи със 17 точки.