Алекс Симеонов над всички за Валур в Исландия

Източник: Веселин Михайлов 11/01/2019 01:01

Алекс Симеонов и Валур Рейкявик претърпяха девето поражение в шампионата на Исландия. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Тиндастол с 94-97 след продължение в мач от 13-ия кръг. Столичани имат в актива си и 4 победи, което им отрежда деветата позиция във временното класиране. На 17 януари Симеонов и компания ще бъдат домакини на Нярдвик.

Гостите бяха лидери в резултата през първите три четвъртини, но в последната част домакините показаха съвсем друго лице и пратиха срещата в продължение. В допълнителното време драмата не отстъпи, но въпреки това съставът на Тиндастол триумфира във финалните акорди на срещата.

Симеонов изигра поредния силен мач с екипа на столичани и блесна с дабъл-дабъл. Крилото остави срещу името си 16 точки, 14 борби и 5 асистенции за 36 минути на паркета. При стрелбата си бившият баскетболист на Левски Лукойл бе 6/12 от средно разстояние, 0/2 от тройката и 4/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Доминик Рамбо, Гунар Инги Хархърссън и Бенедикт Блондал записаха по 14 пункта.

За победителите Данеро Томас наниза 23 точки.