Реал неутрализира Везенков и Олимпиакос (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/01/2019 23:49
Реал неутрализира Везенков и Олимпиакос (ВИДЕО) euroleague.net

Александър Везенков и Олимпиакос претърпяха седмо поражение в Евролигата. Баскетболистите на Дейвид Блат загубиха от Реал Мадрид със 78-94 в среща от 18-ия кръг, изиграна в „Паласио де Депортес“. Баскетболистите на Пабло Ласо наложиха волята си във втората четвърт и до финалната сирена не допуснаха обрат. Българинът и неговите съотборници имат в актива си и 11 победи, а испанците са с баланс от 15 успеха и 3 загуби. На 17 януари гърците ще бъдат домакини на Химки, ден по-късно Реал ще гостува на Будучност.

Размяната на водачеството и равенствата преобладаваха през цялата встъпителна четвърт. Все пак в заключителните секунди точни стрелби на Фелипе Рейес, Факундо Кампацо и Джефри Тейлър осигуриха на мадридчани 5 точки преднина.

„Белите“ продължиха да бъдат в ролята на лидери и във втората десетка след чудесни солови акции на Трей Томпкинс, Уолтър Тавареш и Тейлър и авансът им нарасна до двуцифрени измерения. Постепенно гърците увеличиха оборотите чрез Найджъл Уилям-Гос и Йоргос Принтезис, които доближиха тима си при 46-54 на голямата почивка.

Домакините не изпуснаха инициативата и след прекъсването, макар че „червените“ често се доближаваха опасно. Сценарият от края на втория период се повтори и във финалните акорди на третия, когато Янис Стрелниекс и Костас Папаниколау съкратиха пасива на гостите до 9 пункта след 30 минути. В заключителната десетка действащите шампиони в турнира не допуснаха обрат и с помощта на Антъни Рандълф сложиха точка на спора.

Везенков влезе от пейката и игра 6 минути. Крилото остави срещу името си 1 точка и 1 борба. При стрелбата си българинът бе 0/1 от средна дистанция, 0/1 зад арката и 1/2 от наказателната линия.

От неговите съотборници Зак Лидей се отчете с 15 точки и 8 борби, 13 реализира Найджъл Уилям-Гос. Василис Спанулис (11 асистенции) и Йоргос Богрис нанизаха по 12 пункта, 11 добави Йоргос Принтезис.

За победителите Антъни Рандълф регистрира 16 точки и 8 борби. Факундо Кампацо и Густаво Айон записаха по 13 пункта, 11 навъртя Джефри Тейлър.