Анадолу Ефес спря устрема на Бост и Химки (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/01/2019 21:15
Анадолу Ефес спря устрема на Бост и Химки (ВИДЕО) euroleague.net

Дий Бост и Химки допуснаха 11-та загуба в Евролигата. Българският национал и неговите съотборници отстъпиха на Анадолу Ефес със 72-81 в среща от 18-ия кръг. В "Синан Ердем Доум" баскетболистите на Ергин Атаман взеха нещата в ръцете си през третата част и по този начин наклониха везните в своя полза. Турците вече са с баланс от 12 успеха и 6 поражения, а баскетболистите на Йоргос Барцокас имат на сметката си и 7 победи. На 17 януари Бост и компания ще гостуват на Олимпиакос, ден по-късно Анадолу ще приеме Дарушафака.

Водачеството често сменяше своя притежател в началото на срещата. В този момент домакините развалиха статуквото и довършиха частта със серия от 13-4, Брок Моутъм, Тибор Плайс и Родриг Бобоба, за да се изстрелят със 7 точки напред.

Турците поддържаха комфортен аванс в дебютните минути на втората четвърт и не позволиха на своите съперници да мечтаят за обрат. След това руснаците показаха съвсем друго лице и чрез Дий Бост, Гарлън Грийн и Джордан Мики се доближиха до 34-36 полувремето.

Последва събуждане за тима от Истанбул при подновяването на играта. Постепенно в главни действащи лица на паркета се превърнаха Василе Мицич и Браянт Дънтстън, които осигуриха на домакините 11 точки аванс след 30 минути. Във финалния период турците не позволиха отпускане в своите редици и удържаха победата.

Бост отново бе сред титулярите и престоя на паркета 15 минути, за които се отчете с 2 точки, 3 борби и 3 асистенции. При стрелбата си американецът бе 1/1 от средна дистанция и 0/2 зад дъгата.

За гостите Джордан Мики записа 14 точки и 9 борби, 12 реализира Тони Крокър, 10 отбеляза Антъни Гил.

От другата страна Василе Мицич се отличи с 16 точки и 8 асистенции. Браянт Дънтстън, Джеймс Андерсън и Адриан Морман (9 борби) нанизаха по 11 пункта.