Жалгирис приземи Олимпиакос (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 06/12/2018 22:04
Жалгирис приземи Олимпиакос (ВИДЕО) euroleague.net

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха пето поражение в Евролигата. Баскетболистите на Дейвид Блат отстъпиха на Жалгирис със 75-83 в среща от 11-ия кръг, изигранa в „Жалгирио Арена“. Ключово за победата на домакините се оказа второто полувреме, спечелено с 43-27. Българинът и неговите съотборници имат на сметката си и 6 успеха, а литовците са с баланс от 5 победи и 6 поражения. На 13 декември Везенков и компания ще бъдат домакини на Анадолу Ефес, ден по-късно четата на Шарунас Ясикевичус ще гостува на Байерн Мюнхен.

Смяната на водачеството и равенствата преобладаваха в дебютните минути на срещата. В този момент гостите се отърсиха от ситуацията и затвориха частта със серия от 13-3, дело на Никола Милутинов, Янис Тима и Василис Спанулис, за да се оттеглят с 10 точки аванс.

Гърците не отстъпиха водачеството и във втората четвърт с помощта на Йоргос Принтезис . Постепенно домакините се активизираха чрез Брандън Дейвис, Арън Уайт и Мариус Григонис, но точни стрелби зад дъгата на Янис Стрелниекс и Костас Папаниколау изведоха „червените“ напред при 48-40 на голямата почивка.

Литовците демонстрираха съвсем различно лице след паузата и постепенно се върнаха в мача. Надлъгването бе на дневен ред, а във финалните акорди на периода кош на Нейт Уолтърс изведе бронзовия медалист от миналия сезон с точка напред. Шампионите на Литва не намалиха оборотите в заключителната десетка благодарение на Артурас Милакнис, Уолтърс и Григонис, които подпечатаха победата на своя тим.

Везенков влезе от пейката и престоя на паркета 3 минути, като пропусна единствената си стрелба зад дъгата.

От неговите съотборници Йоргос Принтезис реализира 18 точки, Зак Лидей наниза 15.

За победителите Мариус Григонис бе над всички със своите 19 точки, Нейт Уолтърс (7 борби и 6 асистенции) добави 14, 13 наниза Арън Уайт, по 12 вкараха Брандън Дейвис и Антанас Каваляускас.