Алипиев и Лойола се върнаха на победния път отвъд океана

Източник: Веселин Михайлов 06/12/2018 09:00
Алипиев и Лойола се върнаха на победния път отвъд океана lmulions.com

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт се върнаха на победния път в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници отказаха при визитата си тима на Кал Стейт с 59-49. Така учебното заведение има на сметката си 9 успеха и едно поражение. Следващият мач на Алипиев и компания ще бъде на 15 декември, когато ще гостуват на Портланд Стейт.

Първото полувреме бе равностойно, но постепенно гостите овладяха инициативата и на голямата почивка си осигуриха аванс от 7 точки. След паузата те не изпуснаха своето лидерство, което се оказа достатъчно за деветата им победа от началото на сезона.

Алипиев влезе от пейката и игра 7 минути, но не успя да се разпише, като пропусна единствената си стрелба отвъд дъгата.

За победителите Джеймс Байтмон записа 20 точки, с 15 завърши Матиас Маркусон.