Маринов и Клуж оцеляха срещу Питещ

Източник: Веселин Михайлов 05/12/2018 20:23

Станимир Маринов и Клуж Напока се върнаха на победния път в шампионата на Румъния. Българинът и неговите съотборници се измъкнаха при визитата си на Питещ с 83-80 в мач от осмия кръг. Селекцията на Михай Силвашан има 6 победи и 2 загуби, като по този начин заема второ място във временното класиране в първенството на северната ни съседка. На 10 декември Маринов и компания ще домакинстват на Тимишоара.

Първото полувреме премина под знака на равенството, а след 20 минути гостите имаха аванс от 2 точки. Ситуацията на паркета се запази идентична и при подновяването на играта, като нито един от двата тима не успя да се изстреля със сериозна разлика. Все пак във финалните акорди точни стрелби на Кендъл Дайкс и Педжа Стаменкович оставиха победата в лагера на гостите.

Маринов започна като титуляр и игра 27 минути. Гардът навъртя 9 точки, 5 борби, 3 асистенции, една открадната топка и един чадър. При стрелбата си българският национал бе 2/4 от средно разстояние, 0/2 отвъд дъгата и 5/6 от наказателната линия.

За победителите Александър Рашич бе най-полезен със своите 23 точки, от които 5 тройки. Тони Асли вкара 11, с 10 приключи Кендъл Дайкс

От другата страна Младен Йеремич се отличи с 21 точки, Максим Корниенко добави дабъл-дабъл от 19 и 12 борби.