Отличен Минчев не спаси Истанбул

Източник: Веселин Михайлов 05/12/2018 18:51
Отличен Минчев не спаси Истанбул istanbulbbsk.org

Йордан Минчев и Истанбул претърпяха шестото поражение в шампионата на Турция. Българинът и неговите колеги отстъпиха като гости на Сакария със 77-82 в среща от деветия кръг. Така селекцията на Хакан Явус има в актива си и 2 победи, което им отрежда 14-то място във временното класиране в първенството на южната ни съседка. На 9 декември Минчев и компания ще бъдат домакини на Фенербахче.

Гостите имаха крехка преднина след първата четвърт, но постепенно домакините затегнаха своите редици и на голямата почивка се изстреляха с двуцифрен аванс. Те продължиха да бъдат в ролята на лидери и при подновяването на играта, за да се оттеглят с 14 точки преднина преди последната част. Столичани се вдигнаха на щурм във финалния период и съкратиха огромна част от изоставането си, но до последната сирена не успяха да стигнат до обрат.

Минчев изигра най-силния си мач от началото на сезона. Крилото бе сред титулярите и престоя на паркета 33 минути, за  които записа 19 точки, борби, една аситенция, една открадната топка и един чадър.

При стрелбата си бившият играч на Академик София бе 3/6 от средна дистанция, 4/6 зад арката и 1/2 от линията за изпълнение на наказателните удари.

От неговите съотборници Терел Холоуей реализира 21 точки, 16 има Дамян Кулиг, който овладя и 8 борби.

За победителите Джуниър Ету регистрира 22 точки и 11 борби за дабъл-дабъл. Алън Хърдън и Мичъл Уилбекин нанизаха по 16 пункта.