Алекс Симеонов и Валур сложиха край на загубите в Исландия

Източник: Веселин Михайлов 09/11/2018 00:36

Алекс Симеонов и Валур Рейкявик прекъснаха негативната си серия от пет поредни загуби в шампионата на Исландия. Българинът и неговите съотборници взеха първа победа, след като на свой терен отказаха тима на Стярнан с 97-92 в мач от шестия кръг. Въпреки това Симеонов и компания продължават да заемат едно от последните места във временното класиране на първенството. На 14 ноември столичани ще гостуват на ИР, който е на шесто място с баланс от 3 успеха и 3 поражения.

Двата отбора си размениха по една четвърт, а на голямата почивка светлинното табло светеше при 49-49. Домакините напипаха верния ритъм след паузата и преди последната част поведоха с 10 точки. Гостите се вдигнаха на щурм във финалния период, но техните съперници удържаха победата.

Симеонов за пореден път бе сред титулярите и престоя на паркета 31 минути, като остана на крачка от дабъл-дабъл. Крилото записа 13 точки, 8 борби и 2 асистенции. При стрелбата си бившият баскетболист на Левски Лукойл бе 4/8 от средно разстояние, 1/4 от тройката и 2/2 от наказателната линия.

От неговите съотборници Кендъл Антъни Ламонт изригна с 34 точки, 4 коша зад дъгата и 7 борби. Остин Магнус Браси реализира 16 пункта, Уилям Сондърс отбеляза 12

За гостите Пол Антъни Джоунс наниза 31 точки.