Шест поред за Реал след дъжд от тройки в Тел Авив

Източник: Веселин Михайлов 08/11/2018 22:48
Шест поред за Реал след дъжд от тройки в Тел Авив euroleague.net

Реал Мадрид продължава с перфектното си представяне в Евролигата. Настоящите шампиони регистрираха шеста поредна победа, този път срещу тима на Макаби Тел Авив с 87-66 в среща от шестия кръг, изиграна в „Менора Мивтахим Арена“. Селекцията на Пабло Ласо стигна до убедителния успех, след като навъртя цели 15 тройки срещу само 6 за израелците. Мадридчани продължават да са лидери в класирането и все още не познават вкуса на загубата, докато „делфините“ имат на сметката си една победа и 5 поражения. На 15 ноември Реал ще домакинства на Химки, ден по-късно баскетболистите на Невен Спахия ще гостуват на Гран Канария.

Встъпителните минути предложиха честа смяна на водачеството, като нито един от двата тима не успя да вземе надмощие. Все пак в последните секунди тройка на Антъни Рандълф изведе гостите с 3 точки напред след 10 минути.

Мадридчани продължиха да бъдат в ролята на лидери и в началото на втората десетка, като поддържаха крехък аванс. След това „белите“ увеличиха оборотите и затвориха периода със серия от 16-2 с помощта на Джейси Керъл и Густаво Айон, за да поведат на голямата почивка с 41-23.

Домакините се събудиха при подновяването на играта, но настоящите шампиони не позволиха никакви изненади и доминираха на паркета без никакви проблеми, след което се изстреляха с 22 пункта преди последната десетка. Нищо по-интересно не се случи и във финалната четвърт, а до края на срещата испанците направиха победата си още по-изразителна.

Серхио Люл поведе реализаторската колона за гостите със 17 точки и 5 коша зад арката, 16 и 4 успешни шута отвъд дъгата добави Джейси Керъл. Густаво Айон приключи с дабъл-дабъл от 12 и 12 борби, 11 пункта реализира Антъни Рандълф, който остави срещу името си 8 овладени топки.

За „делфините“ Джон О‘Браянт се отчете със 17 точки и 7 борби, Рамон Сешънс отбеляза 11 при дебюта си в Европа.