Маринов изведе Каен до следващата фаза за Купата на Франция

Източник: Веселин Михайлов 08/11/2018 00:45

Павел Маринов и Каен се класираха за 1/16-финалите за Купата на Франция. Българинът и неговите съотборници надвиха като гости тима на Лориан с 83-73 в среща от 1/32-финалите на надпреварата. На 10 ноември Маринов и компания ще гостуват на Лил в мач от редовния сезона на Лига Про Б.

Домакините бяха лидери в резултата през първото полувреме и на голямата почивка водеха с 43-38. След паузата гостите показаха съвсем различно лице и стигнаха до пълен обрат, повеждайки с 8 точки. В последната част тимът на българина не изпусна своето водачество и се поздрави с важния успех.

Маринов бе сред най-полезните за Каен. Крилото започна като титуляр и престоя на паркета 33 минути, за които се отчете с 15 точки, 4 борби, 3 асистенции и една открадната топка. При стрелбата си българският национал бе 4/9 от средна дистанция, 1/4 отвъд дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Гейтън Клеар отбеляза 18 точки, Дейвид Рамзиър регистрира 15.