Рилски не успя да стори чудото на италианска земя (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 07/11/2018 23:08
Рилски не успя да стори чудото на италианска земя (ВИДЕО) fiba.basketball

Рилски спортист загуби всякакви надежди за продължаване в следващия етап на ФИБА Къп, след като допусна четвърта поредна загуба в група F. Играчите на Людмил Хаджисотиров отстъпиха на Варезе с 59-86 в среща от четвъртия кръг, изиграна в „Паласпорт Лино Олдрини“. Домакините доминираха през по-голямата част от мача и заслужено триумфираха. „Скиорите“ заемат последната позиция в потока, а италианците са с баланс от 3 победи и едно поражение, което им отрежда второто място. На 14 ноември Рилецо ще домакинства на Алба Фехервар, докато баскетболистите на Атилио Кая ще гостуват на Порто.

Томас Скръб, Тайлър Кейн и Матео Тамбоне дадоха тон на домакините, които поведоха с двуцифрена преднина още в началото на частта. Последва импулс в играта на самоковци чрез Мартин Маринов и Джелън Дженикнс, но след 10 минути "скиорите" изоставаха с 6 точки.

Италианците продължиха да владеят инициативата и в следващата четвърт, като отново вдигнаха разликата в своя полза до двуцифрени измерения. От другата страна гостите трудно намираха решение срещу стрелбата от тройката на своите съперници и на голямата почивка пасивът им стигна до 16 пункта.

Обстановката на паркета не се промени и при подновяването на играта, като домакините не изпуснаха своя аванс и преди последния период бяха напред при 66-47. Нищо по-интересно не се случи и във финалната десетка, а до последната сирена двата тима доиграха спокойно мача.

Юджийн Харис се отличи с 12 точки за самоковци, по 11 записаха Мартин Маринов и Джейлън Дженкинс, който овладя и 6 борби.

За победителите Тайлър Кейн регистрира 17 точки и 7 борби, по 11 отбелязаха Матео Тамбоне (8 асистенции) и Томас Скръб, с 10 се отчете Джанкарло Фереро.