Източник: Веселин Михайлов 07/11/2018 21:54
Стабилен Минчев не успя да предотврати четвъртата загуба на Истанбул във ФИБА Къп fiba.basketball

Йордан Минчев и Истанбул се простиха със своите надежди за продължаване в следващата фаза на ФИБА Европа Къп. Българинът и неговите съотборници претъпяха тежко поражение като домакини от тима на Донар Грьонинген с 47-85 в двубой от четвъртия кръг на група C. Така Минчев и компания са на дъното в потока с 4 загуби, докато холандците имат 3 победи и една загуба. На 14 ноември баскетболистите на Хакан Явуз ще гостуват на Шарлероа.

Първата четвърт премина под знака на равенството, а след 10 минути на таблото бе изписано 15-15. Гостите увеличиха оборотите във втората част и на полувремето се изстреляха със 7 точки напред. Холандците продължиха да доминират и след паузата, като направиха победата си още по-изразителна до края на срещата.

Минчев бе сред титулярите и игра 32 минути, за които бе близо до дабъл-дабъл. Крилото навъртя 7 точки, 8 борби, една асистенция и 2 откраднати топки. При стрелбата си българинът бе 3/6 от средна дистанция, 0/3 отвъд дъгата и 1/2 от наказателната линия.

От неговите съотборници Семих Ерден приключи с 13 точки.

За победителите Шейн Хъммин отбеляза 13 точки, 12 има Томас Коенис, Джейсън Дурисо регистрира 10