13 снаряда донесоха първи успех на Бост и Химки

От Веселин Михайлов Източник: Веселин Михайлов 02/11/2018 21:03
13 снаряда донесоха първи успех на Бост и Химки euroleague.net

Дий Бост и Химки изковаха първа победа в Евролигата. Българският национал и неговите съотборници надвиха тима на Гран Канария с 85-70 в среща от петия кръг на надпреварата. В „Арена Митишчи“ баскетболистите на Йоргос Барцокас отбелязаха 13 тройки срещу 6 за испанците, което се оказа достатъчно за първия им успех. Така двата тима имат по една победа и 4 поражения. На 8 ноември селекцията на Салва Малдонадо ще домакинства на Анадолу Ефес, ден по-късно руснаците ще бъдат домакини на Барселона.

Встъпителните минути преминаха под знака на равенството. В този момент домакините развалиха статуквото и чрез добри изяви на Тони Крокър, Малкълм Томас и Антъни Гил си осигуриха преднина от 4 точки след една четвърт.

Московчани не намалиха оборотите и през втората част, като Алексей Швед и Дий Бост поеха диригентската палка, за да изстрелят тима си със 17 пункта напред. От другата страна гостите изпитваха трудности в офанзивен план, с което позволиха на техните съперници да поведат при 49-33 на голямата почивка.

Наказателната акция за руснаците продължи с пълна сила и след паузата, а Бост и компания бяха пълни господари на паркета, повеждайки с 24 точки в края на периода. Във финалната десетка нищо не се промени и до края на срещата домакините затвориха срещата без проблеми.

Бост бе сред титулярите и игра 23 минути, за които реализира 7 точки и овладя 4 борби. При стрелбата си гардът бе 2/3 от средна дистанция и 1/4 зад дъгата.

Алексей Швед поведе колоната на реализаторите за победителите с 24 точки и 5 тройки, 17 добави Тони Крокър, с 15 завърши Антъни Гил, 10 има Чарлс Дженкинс.

За гостите Ди Джей Строубъри и Анжейс Пасечкнис отбелязаха по 9 точки.