Силен Симеонов не стигна на Валур

Източник: Веселин Михайлов 12/10/2018 13:10

Алекс Симеонов и Валур Рейкявик претърпяха втора поредна загуба в исландското първенство. Българинът и неговите съотборници допуснаха поражение като домакини от тима на Тиндастол със 73-93 в мач от втория кръг. Така Симеонов и компания вече имат баланс от 0 победи и 2 загуби, а на 18 октомври ще гостуват на Нярдвик

Първото полувреме бе равностойно, но гостите имаха аванс от 7 точки след 20 минути игра. Те овладяха инициативата напълно при подновяването на играта и до финалната сирена не погледнаха назад.

Бившият играч на Левски Лукойл бе над всички за своя отбор. Крилото започна като титуляр и игра 32 минути, за които се отчете с 21 точки, 8 борби и 2 асистенции. При стрелбата си той бе 6/8 от средна дистанция, 1/5 отвъд дъгата и 6/8 от линията за наказателни удари.

От неговите съотборници Майлс Райт се отличи с 16 точки, 14 добави Оддур Рунар Кристиансон, 11 има Рагнар Натанаелсон

За гостите Уралд Кинг реализира 24 точки.