Шампионски старт за Реал в Европа

Източник: Веселин Михайлов 11/10/2018 23:38
Шампионски старт за Реал в Европа euroleague.net

Тимът на Реал Мадрид стартира с победа своята защита на титлата в Евролигата. "Белият балет" спечели срещу Дарушафака със 109-93 в мач от първия кръг на надпреварата, изигран в "Паласио де Депортес". Ростерът на Пабло Ласо пое контрол върху събитията на паркета още през първото полувреме и не остави шанс на своя съперник до края на срещата. На 17 октомври мадридчани ще гостуват на Емпорио Армани Милано, ден по-рано турският отбор ще бъде домакинства на Будучност.

Домакините взеха нещата в свои ръце още във встъпителните минути на частта след солови акции на Антъни Рандълф, Джефри Тейлър и Фабиен Козьо, които дадоха на тима си 11 точки преднина. Отговорът на гостите не закъсня, но този път чудесни изяви на Серхио Люл изстреляха "белите" при 25-13 в края на периода.

Испанците продължиха да бъдат в ролята на лидери в резултата и във втората десетка, като не позволиха на своите съперници да се доближат опасно. Тройка със сирената на Руди Фернандес в края на полувремето им осигури разлика от 15 точки.

След почивката домакините не намалиха темпото и постепенно увеличаваха своя аванс, който преди последния период бе 20 пункта. Така победителят в този мач отдавна бе ясен и двата отбора доиграха спокойно срещата.

Антъни Рандълф реализира 16 точки за шампионите, с 14 е Джейси Керъл, по 13 добавиха Серхио Люл (8 асистенции), Фабиен Козьо и Джефри Тейлър, 12 регистрира Уолтър Тавареш

За турците Рей МакКълъм блесна с 18 точки, с по 12 се отчетоха Жанис Пейнерс и Стантън Кид, 10 вкара Емирджан Кошут