Панатинайкос излъга Макаби на старта в Евролигата

Източник: Веселин Михайлов 11/10/2018 22:51
Панатинайкос излъга Макаби на старта в Евролигата euroleague.net

Панатинайкос последва примера на ЦСКА Москва и също откри сезона в Евролигата с победа. Четата на Шави Паскуал отказа като домакин състава на Макаби Тел Авив с 89-84 в среща от първия кръг. Двата тима бяха равностойни през първите три части, но силни последни 10 минути наклониха везните в полза на гърците. На 16 октомври баскетболистите на Невен Спахия ще домакинстват на ЦСКА Москва, докато "детелините" ще гостуват на Байерн Мюнхен

Домакините стартираха ударно и взеха двуцифрена преднина след добри действия на Кийт Лангфорд, Джеймс Джист и Ник Калатес. Отговорът на израелците не закъсня чрез Скоти Уилбъкин, който собственоръчно стопи изоставането на гостите до точка. Надлъгването продължи до края на частта, но все пак два фаула на Стефан Лазме фиксираха 26-24 в полза на "зелените".

Ситуацията се запази идентична и през втората четвърт, като нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата със сериозна разлика. Сценарият от края на първия период се повтори и във финалните акорди и на втория, когато Калатес изведе "детелините" с точка напред на полувремето.

Надлъгването бе на дневен ред и след почивката. Тенденцията в полза на домакините се запази, като този път кош на Лангфорд осигури три пункта аванс на домакините преди последната част.

Гърците увеличиха оборотите в заключителните 10 минути и извършиха серия от 12-3 с помощта на Мат Лоески, Никос Папас и Дешон Томас, след което авансът им набъбна до 12 точки. "Делфините" отвърнаха с индивидуални акции на Анджело Калояро и Майкъл Рол, но кош отвъд дъгата на Лоески подпечата успеха на домакините.

Мат Лоески се отличи за победителите с 20 точки, 13 наниза Кийт Лангфорд, 10 има Танасис Андетокумбо.

От другата страна Скоти Уилбъкин отговори с 24 точки, 8 асистенции и 5 снаряда зад дъгата. С 15 пункта приключи Майкъл Рол, 14 записа Тори Блек, Анджело Калояро добави 11 и овладя 7 борби.