ЦСКА отказа Барселона за една четвърт

Източник: Веселин Михайлов 11/10/2018 20:51
ЦСКА отказа Барселона за една четвърт euroleague.net

ЦСКА Москва тръгна с отлична победа в новия сезон на Евролигата. Селекцията на Димитрис Итудис отказа тима на Барселона с 95-75 в мач от първия кръг на турнира, игран в "Мегаспорт Арена". Ключова за победителите се оказа втората четвърт, спечелена от тях с 30-12. В следващия кръг руснаците ще гостуват на Макаби Тел Авив, докато баскетболистите на Светислав Пешич ще бъдат гости на състава на Гран Канария

Дебютните минути на срещата протекоха под знака на равенството. След това московчани взеха нещата в свои ръце и чрез Серхио Родригес, Кайл Хайнс и Уил Клайбърн се изстреляха с 4 точки напред след 10 минути.

Подемът на домакините продължи с пълна сила и през втората четвърт, когато направиха серия от 26-9, дело на Нандо де Коло, Кори Хигинс, Андрей Воронцевич и Клайбърн, за да си осигурят аванс от 21 точки. Нов кош на де Коло в края на частта оформи 51-29 на голямата почивка в полза на руснаците.

Московчани не изпуснаха инициативата и при подновяването на играта с помощта на Родригес и Клайбърн, след което разликата в тяхна полза се покачи до 26 пункта. Последва активизиране в редиците на каталунците, но до края на периода  така и не успяха да стопят двуцифрения си пасив.

Все пак кош на Кайл Курич съкрати изоставането на испанците на 9 точки в началото на последната десетка, преди индивидуални акции на Даниел Хакет и де Коло да върнат спокойствието в лагера на домакините. До финалната сирена не се случи нищо по-интересно и по този начин московските армейци започнаха надпреварата с убедителна победа.

Кори Хигинс навъртя 18 точки за московчани, включително и 5 тройки. Нандо де Коло реализира 17, с 13 завърши Уил Клайбърн (9 борби), с 12 пункта се отчете Серхио Родригес

За гостите Кайл Курич регистрира 15 точки и 4 коша зад арката, с 11 се отличи Яка Блажич