Рилски не успя да стори чудото, все пак надеждите остават

Източник: Веселин Михайлов 10/10/2018 21:29
Рилски не успя да стори чудото, все пак надеждите остават fiba.basketball

Тимът на Рилски спортист изигра страхотен мач във ФИБА Европа Къп. Самоковци надвиха отбора на Катая със 79-61 в мач от втория квалификационен кръг, но класирането им в групите все още е под въпрос, тъй като загубиха първата среща с 84-106 точки. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров поеха инициативата в „Арена Самоков“ в началото на втората четвърт, но направиха слаба последна част, която не им позволи да мечтаят за нещо повече още след финалната сирена. Така Рилецо ще се надява да заеме една от квотите на „щастливите губещи“. Катая пък вече се класира за следващия етап и попадна в група G, където са още съставите на Левски Лукойл, Арис Солун и още един“ щастлив губещ“.

Дебютните минути на срещата преминаха под знака на равенството. Все пак силни изяви на Джейлън Дженкинс и Артър Едуардс изстреляха домакините с 3 точки напред в края на периода.

Самоковци бяха под пара през цялата втора част, когато извършиха страхотна серия от 24-9 чрез Йордан Бозов, Мартин Маринов, Димитър Маринчешки и Едуардс, след което си осигуриха преднина от 18 точки. Последва активизиране във финландските редици с помощта на Ралър Холис-Джефърсън и Топиас Палми, но на полувремето българите бяха напред при 45-32.

„Скиорите“ продължиха да бъдат в ролята на лидери и при подновяването на играта, като постепенно увеличаваха разликата в своя полза след страхотни изяви на Златин Георгиев, Едуард и Дженкинс. Тройка на Дерек Райт със сирената за края на четвъртината даде на самоковци преднина от 24 точки, която щеше да ги класира за груповата фаза.

Ролите обаче се размениха в заключителната част, когато стрелбата на домакините секна, докато от другата страна финландците се активизираха и стопиха пасива си под 20 пункта. До края на сирената българите направиха всичко по силите си, за да стигнат до необходимата разлика, но не успяха.

Артър Едуардс се отличи с 16 точки за победителите, с дабъл-дабъл от 15 и 14 борби завърши Джейлън Дженикс, 10 вкара Йордан Бозов.

За гостите Винсънт Симпсън и Ралър Холис-Джефърсън реализираха по 14 точки, 11 има Даниъл Мълингс.