Олимпиакос продължава с победите (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/09/2018 15:55
Олимпиакос продължава с победите (ВИДЕО) twitter.com

Олимпиакос продължава да постига победи в контролите си, въпреки отсъствието на някои баскетболисти, които имат ангажименти със своите национални отбори. Тимът на Дейвид Блат стартира с успех предсезонния турнир в Манилва, Испания. В първия ден от надпреварата "червените" се наложиха над Уникаха Малага с 94-77, а тази вечер ще премеrят сили със състава на Реал Мадрид

Първата част премина под знака на равенството, но след една 10 минути гърците имаха крехка преднина от 2 точки. Те не изпуснаха инициативата и през втората четвърт, а на голямата почивkа поведоха с 47-40. Испанците показаха съвсем друго лице и преди заключителната четвърт съкратиха пасива си до 5 пункта. Въпреки това баскетболистите на Блат увеличиха оборотите в заключителния период, за да си подпечатат успеха.

Аксел Тупан реализира 19 точки и 4 тройки за гръцкия гранд, Василис Спанулис допринесе за победата с 18 и 9 асистенции. Клинт Чапман регистрира 17 и 8 овладени топки, Зак Ледай записа 16Мани Харис добави 12 пункта. Участие в мача взе и бившият играч на Левски Лукойл Неманя Милошевич, който води подготовка с гърците, но той не успя да се разпише.

Брайън Робъртс отговори за испанците с 24 точки, 6 асистенции и 4 коша зад дъгата, Кайл Уилчър приключи с 16 и 6 овладени топки.

Кликнеете и харесайте фейсбук страницата на Superbasket.bg.