Финландия удържа Босна и Херцеговина (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/09/2018 11:53
Финландия удържа Босна и Херцеговина (ВИДЕО) fiba.com

Тимът на Финландия запази шанс за следващата фаза на световните квалификации. Играчите на Хенри Детман стартираха втория етап от пресявките с победа, след като удържаха отбора на Босна и Херцеговина с 85-81 в мач от група К, игран "Еспо Метро Арена". По този начин финландците имат на сметката си 4 успеха и 3 поражения, а босненците са с баланс от 2 победи и 5 загуби, което им отрежда последно място в нашия поток. На 16 септември Финландия гостува на Франция, докато играчите на Ясмин Репеша приемат състава на Чехия

Домакините поддържаха комфортна преднина през първото полувреме, след което поведоха с 43-34. Те не намалиха оборотите и след почивката, когато спечелиха третата четвърт с 27-15, за да се изстрелят с 21 точки напред преди финалната десетка. Гостите се вдигнаха на щурм и съкратиха изоставането си до 3 пункта в последната част, но това не притесни финландците, които удържаха победата.

Сасу Салин разстреля гостите, след като регистрира 27 точки и 6 тройки. Петери Копонен се отчете с 14 и 7 асистенции, Алекс Мърфи отбеляза 13

За босненците Юсуф Нуркич бе близо до дабъл-дабъл със своите 20 точки и 9 борби. Джанан Муса вкара 15 пункта и добави 9 асистенции, Елмедин Киканович наниза 14.