Чехия излъга Русия в нашата група (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/09/2018 11:28
Чехия излъга Русия в нашата група (ВИДЕО) fiba.com

Отборът на Чехия продължава със страхотното си представяне и във втория етап на световните квалификации. Баскетболистите на Ронен Гинцбург излъгаха тима на Русия в мач от група К, игран в "Типспорт Арена", Пардубице. Така чехите имат баланс от 6 победи и една загуба в нашия поток, като се изравниха с Франция, а руснаците са с актив от 3 успеха и 4 поражения, колкото има и България. На 16 септември Чехия гостува на Босна и Херцеговина, докато Сборная приема играчите на Любомир Минчев

Двата тима си размениха по една част, а на полувремето гостите имаха крехък аванс от 2 точки. Равностойните минути преобладаваха и при подновяването на играта, като преди заключителната четвърт руснаците водеха с 58-56. Драмата бе на дневен ред и във финалния период и водачеството често сменяше своя притежател. Така се стигна до последните 10 секунди на мача, когато Томаш Саторански се разписа и изведе домакините с 2 точки напред. Руснаците имаха последното нападение и Алексей Швед се нагърби с отговорността, но стрелбата му отвъд дъгата се оказа неточна и победата остана за чехите.

Яромир Бохачик блесна за победителите с 19 точки и 5 успешни стрелби зад арката, 16 добави Томаш Саторански, който остави срещу името си 8 борби и 6 асистенции. 13 пункта наниза Блейк Шилб, с 10 е Ондреж Балвин, 9 вкара Ян Весели

За руснаците Димтри Хвостов навъртя 18 точки и 6 коша зад дъгата, Алексей Швед приключи с 16 и 7 асистенции, Димитри Кулагин вкара 11