Уошбърн на ниво при победа на Клуж

Източник: Веселин Михайлов 13/09/2018 11:23

Джейсън Уошбърн и Клуж Напока продължават с победите от предсезонната си подготовка. Българският национал и неговите съотборници победиха като гости тима на Търгу Муреш с 88-71 в контрола. В мача участие не взе другият ни национал-Станимир Маринов, който има ангажименти с представителния отбор на България. Следващите проверки за играчите на Михай Силвашан са на 20 и 21 септември, когато ще се включат на приятелски турнир в Сибиу.

Гостите овладяха инициативата през първото полувреме, спечелено с 51-29. След почивката не се случи нищо по-интересно, а Уошбърн и компания записаха нов успех.

Джейсън Уошбърн бе над всички за победителите със своите 19 точки и 6 борби. Кендъл Дайкс и Тони Асли реализираха по 16 пункта, с 14 завърши Влад Молдоану

За победителите Ърнест Калв наниза 24 точки.