Академик Бултекс 99 надви Берое

Източник: Академик Бултекс 99 12/09/2018 21:10
Академик Бултекс 99 надви Берое Берое Стара Загора

Академик Бултекс 99 спечели втора победа във втората си контрола от предсезонната подготовка под ръководството на новия старши треньор Дарко Костич и помощникът му Йордан Янков. Пловдивчани надиграха като гост Берое Стара Загора с 93:87 (20:24, 27:23, 24:16, 22:24), след като в събота сразиха сръбския Пирот в Пловдив с 81:65Старозагорци бяха без своя старши треньор и национален селекционер Любомир Минчев и 4-ма национали, които се готвят за световните квалификации.

Академик Бултекс 99 на практика спечели двубоя в третата четвърт, след като двата отбора се оттеглиха при равенство на почивката.

Нигериецът с италиански паспорт Питър Олисемека бе най-полезен за победителите със своя дабъл-дабъл - 20 точки и 16 борби. Дайшон Найт и Младен Виткович добавиха по 17 пункта, Васил Бачев се отчете с 13.

За Берое се отличиха Адонис Файлър с 22 точки, а по 19 добавиха Далин Бачински (11 борби) и Конър Франкамп