Рилски с нова победа над Блокотехна

Източник: rilskibasket.com 12/09/2018 20:41
Рилски с нова победа над Блокотехна rilskibasket.com

Две победи от два мача спечелиха баскетболистите на Рилски спортист срещу македонския Блокотехна. В днешната контрола между двата тима самоковци спечелиха срещу македонския си съперник с 87- 79

Отборите предложиха интересен и динамичен мач на зрителите в „Арена Самоков“ , в който гостите водеха в резултата през почти цялото първо полувреме, което все пак завърши с крехка преднина за самоковци при 3 точки- 48:45.

След паузата двата тима положиха по-големи усилия в защита и нито един от тях не успя да направи серия, след която да се откъсне напред в резултата, а той след 30 минути игра бе 64-60 в полза на домакините.

В последната четвърт гостите опитаха, най-вече чрез стрелба от далечно разстояние, да се върнат в мача, но това не се случи и закономерно баскетболистите на "скиорите" се поздравиха с победа.

Ето и статистиката от двубоя:

Рилски спортист: Осман Баро- 7 точки, Дерек Райт- 7 точки, Джейлън Дженкинс- 13 точки, Златин Георгиев- 6 точки, Йордан Бозов- 8 точки, Артър Едуардс- 11 точки, Мирослав Васов- 4 точки, Мартин Маринов- 6 точки Димитър Маринчешки- 14 точки, Антъни Гуджино- 11 точки.

За Блокотехна най- резултатен бе Данило Миятович с 27 точки (6 тройки от 8 опита), 18 вкара Повилас Гайдис, а с 10 завърши Марян Младеновски.