Девойките отказаха Грузия (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/08/2018 20:43
Девойките отказаха Грузия (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за девойки постигна втора победа на европейското първенство в Австрия, Дивизия Б. Момичетата на Александър Алексиев победиха състава на Грузия с 80-69 в мач за разпределение на местата от 17-то до 24-то. Така "лъвиците" ще се борят за класиране от 17-та до 20-та позиция, като срещнат победителя от двойката между тимовете на Черна гора и Косово

Символичните гости започнаха по-добре срещата и взеха комфортна преднина чрез Наталия Отхемзури и Саломе Каландадзе. Последва събуждане в редиците на българките, отвърнали със серия от 13-6 с помощта на Валерия Алексиева, Виктория Иванова и Ивана Николова, като по този начин поведоха с 23-21 след 10 минути.

Ефективността в нападение и на двата тима драстично намаля през втората четвърт. Българките поддържаха крехка преднина, но постепенно грузинките обърнаха развоя на събитията в своя полза и на полувремето си осигуриха точка аванс.

Размяната на кошове бе на дневен ред и след прекъсването, макар че съперничките на националките имаха превес в резултата чрез Отхемзури. Сценарият от последните минути на първия период се повториха и в третия, като този път "лъвиците" отговориха с нова серия от 10 безответни точки, дело на Деница Петрова, Алексиева и Иванова, за да поведат с 50-48 преди решителната част.

Подемът на символичните домакини продължи и в последната десетка, когато Петрова пое диригентската палка, а към нея се присъединиха Йоана Младенова, Иванова и Алексиева, които внесоха допълнително спокойствие в редиците на националките. От другата страна грузинките не успяха да спрат възхода на девойките ни, които доиграха спокойно срещата.

Виктория Иванова избухна с дабъл-дабъл от 26 точки и 11 борби. На висота бе и Деница Петрова с 20 пункта, 15 и 8 асистенции добави Валерия Алексива

За грузинките Наталия Отхемзури реализира 29 точки, 12 има Нино Гаделия.